Zmiany klimatyczne

Zmiany klimatyczne

Zmiany klimatyczne stanowią obecnie duże zainteresowanie naukowców i ekologów. Powodem tego jest obawa o globalne ocieplenie. Należy jednak pamiętać, iż proces zmian klimatycznych nie jest czymś nowym. Zachodzi naturalnie od początku powstania kuli ziemskiej. Uważa się, iż poprzez niektóre działania człowieka, zmiany klimatu zachodzą znacznie szybciej. Spowodowane jest to innym trybem życia, jak również postępem cywilizacyjnym.

Znaczna część przemysłu oparta jest na paliwach kopalnianych, które z kolei przyczyniają się do wzrostu emisji gazów cieplarnianych. Zakłada się, że najbardziej niebezpieczny jest dwutlenek węgla. Jego nadmierna obecność atmosferze, może doprowadzić do zaburzenia równowagi termicznej kuli ziemskiej. Skutkiem jest ocieplenie atmosfery. O negatywnym ich oddziaływaniu świadczy fakt, że powstają procesy, których nie można zahamować. Sprzyjają one wydzieleniu jeszcze większej ilości dwutlenku węgla czy metanu, przez co ocieplenie klimatu przebiega znacznie szybciej.

Obecnie wiele państw dąży do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Popularnością cieszą się różne programy, które propagują bardziej ekologiczny styl życia. Negatywną konsekwencją globalnego ocieplenia jest przede wszystkim zróżnicowanie klimatu, w tym różnego rodzaju anomalia pogodowe.

www.barkastolkmicko.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *