Zagrożenia dla poszczególnych kontynentów

Zagrożenia dla poszczególnych kontynentów

Zmiany klimatyczne mają charakter globalny, jednak zagrożenia są odmienne dla poszczególnych obszarów. Niebezpieczeństwa dla kontynentów, które spowodowane są globalnym ociepleniem, zostały opracowane przez IPCC.

Zgodnie z nimi, Afryka będzie zmagać się z brakiem dostępu do wody pitnej. Ze względu na mniejszą ilość opadów, liczba plonów może zmaleć nawet o połowę. Jest to bezpośrednio powiązane z trudniejszym dostępem do żywności przez mieszkańców tego kontynentu. Skutkiem będzie niedożywienie wielu milionów osób. Ponadto na skutek ocieplenia globalnego, szacuje się wzrost obszarów suchych.

Poszczególne obszary Azji będą zagrożone licznymi powodziami. Późniejszą konsekwencją tych zjawisk, będzie większa zachorowalność na biegunki. Może zmaleć część zasobów naturalnych, co będzie wynikiem nie tylko zmian klimatycznych, ale również urbanizacji.

Dla Australii i Nowej Zelandii globalne ocieplenie może oznaczać mniejszą różnorodność biologiczną. Szacuje się, że w późniejszych latach wystąpić mogą problemy w rolnictwie oraz leśnictwie. Efekt zmian klimatycznych będzie stwarzać bezpośrednie zagrożenie dla ludzi. Jest to spowodowane m.in. większą ilością szturmów. Podobne skutki globalnego ocieplenia będą widoczne w Europie. Większe powodzie na tych obszarze mogą skutkować zwiększoną częstotliwością zachorowań.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *