Jak można zapobiec globalnemu ociepleniu?

Jak można zapobiec globalnemu ociepleniu?

Globalne ocieplenie może mieć katastroficzne skutki nie tylko dla naszej planety, ale także dla człowieka. Z tego powodu opracowano liczne postulaty, które powinny być wdrożone przez wszystkie kraje. Dzięki temu można realnie zmniejszyć ilość gazów cieplarnianych, co będzie korzystne dla środowiska.

Jednym z tych postulatów jest nałożenie podatków na podmioty gospodarcze, które przyczyniają się do emisji gazów cieplarnianych. Ponadto proponowane jest rozdział limitów emisji dwutlenku węgla na poszczególne podmioty. W razie konieczności istnieje możliwość dokupienia kolejnych limitów, które zwiększyłyby całkowitą pulę.

Podmioty gospodarcze powinny być zachęcane do wdrożenia najnowszych technologii, a w szczególności na skorzystanie ze źródeł energii odnawialnej. Nie bez znaczenia jest również edukacja społeczeństwa. Wzrost świadomości ekologicznej może mieć decydujące znaczenie w redukcji ilości gazów cieplarnianych.

Wszystkie te kroki trzeba jednak wdrożyć globalnie. Dopiero wówczas istnieje realna szansa na to, że zmiany klimatyczne nie będą stanowić zagrożenia.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *