Globalne ocieplenie jako zagrożenie dla człowieka

Globalne ocieplenie jako zagrożenie dla człowieka

Skutki globalnego ocieplenia nie dotyczą wyłącznie zmian warunków pogodowych. Globalne ocieplenie związane jest również ze znacznym pogorszeniem jakości życia człowieka. Warto bowiem pamiętać, że wszelkie zmiany klimatu, niekorzystnie wpływają na uprawy. Produkcja żywności jest uzależniona od wielkości plonów. A na to z kolei wpływ ma temperatura oraz wystarczająca ilość opadów. Niedostatek żywności może spowodować nie tylko głód w krajach Trzeciego Świata, ale także drastyczny wzrost cen żywności.

Innym zagrożeniem jest niedostateczna ilość wody pitnej. Już teraz w wielu krajach dostęp do niej jest bardzo ograniczony. Część ekologów podkreśla, że globalne ocieplenie będzie przyczyniać się do zmniejszenia ilości opadów. Globalne ocieplenie spowoduje także rozpowszechnianie chorób tropikalnych. Warto pamiętać, że malaria czy cholera stanowią duże zagrożenie w takich krajach, jak Afryka. Wraz ze zmianą klimatu, choroby te mogą pojawić się także w Europie.

Wraz ze wzrastającą temperaturą, można zaobserwować podnoszenie się poziomu morza. Jest to szczególnie niebezpieczne dla ludności, zamieszkującej małe wysepki. Niejednokrotnie wiąże się to z koniecznością przesiedlenia. Ilość powodzi w ostatnich latach uległa zwiększeniu, co może sugerować nadmierną ilość emitowanego dwutlenku węgla do atmosfery.

www.zofiastaniszewska.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *